Blog

Barkod Etiketleri ve Etiket Yazıcı Aletler

Satışa sunulan ürünlerin niteliklerine ve çeşitlerine göre, barkod etiketleri de farklılık göstermektedir. Bu anlamda, birçok etiket çeşidi bulunmaktadır. Termal etiket, termal transfer etiket, semi termal etiket, lamine termal etiket ve rfid etiketler bunlardan bazılarıdır. Barkod etiketlerinin hazırlanması için üretilen aletlere, etiket yazıcılar denmektedir.

Etiket yazıcı aletleri seçerken, basılmasını istediğiniz etiket tiplerini belirlemeniz gerekmektedir. Her ürün için kullanılan barkod etiketi farklı olduğundan, gerekirse uzman yardımı alarak, imal edilen ürünler için uygun olan etiketlerin seçilmesi lazımdır. Bundan sonra, kullanımına uygun etiketleri basan aletlerden alabilirsiniz.

Son yıllarda, bilgisayar donanımlı aletler, etiket basımlarını çok kolay hale getirmektedir. Bu şekilde hazırlanan makineler, net şekilde çıktı alınmasına önemli katkı sunmaktadır. Aletlerin küçük ebatlarda olması, az yer kaplamasını ve işyerinde yer tutmamasını sağlamaktadır. Bu sayede, her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Öte yandan, çok seri şekilde çıktı sağlayan aletler, son derece sessiz ve hayasız basım yapmaktadır. Aletlerin basım ölçüleri ayarlanarak istenilen boy ve uzunlukta etiket çıktıları alınabilir.

Bu gönderiyi paylaş


error: İçerikler korunmaktadır!