Blog

Barkod Etiketlerin Kullanım Alanları

Barkod, sık sık duyduğumuz kavramlardan biridir. İsminden yola çıkarak barkodu en iyi şekilde tanımlamamız mümkündür. Barkod kavramındaki bar, bu sistemde yer alan çizgileri ifade etmektedir. Barkod etiket üzerinde gördüğünüz çizgilerin her biri, bar olarak tanımlanmaktadır. Kod ise bu barlardan yola çıkılarak elde edilen kodları ifade eder.

Barkod etiket, başta ticaret sektörü olmak üzere birçok özel ve farklı alanda kullanılmaktadır. Bu sistem sayesinde seri geçişler daha kolay hale gelir ve ürünlerin fiyatları sisteme daha çabuk girilir. Özellikle yüklü alışverişlerde işlemlerin biran önce yapılması adına önemlidir.

Etiket Üretiminde Malzemenin Önemi

Barkod etiket, zaman zaman farklı çeşitlerle de karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan birisi de demirbaş etiket olarak bilinir. Demirbaş etiket, yapıştırıldığı alandan kolay kolay ayrılmaz ve deforme olmaz. Bu etiket, aynı zamanda zorlu fiziki şartlara da uygun olarak üretilmektedir.

Etiket sektöründe kullanılan malzemeler, etiketin kalitesini doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla kaliteli malzeme kullanan firmalar, her zaman daha iyi sonuçlar alırlar ve bizlere de daha iyi hizmet sunarlar. Buradan yola çıkarak etiket firması seçiminde kalite unsurunu her daim göz önünde bulundurmamızda fayda vardır.

Bu gönderiyi paylaş


error: İçerikler korunmaktadır!