Blog

Barkod Okuyucu Çeşitleri

İşletmeler ve ticari üniteler satışa sundukları ürünlerin çeşitlerine göre farklı barkod okuyucu modelleri arasından gönül rahatlığı ile seçim yapabilir. Bu sayede ürünlerin okuyucu tarafından algılanmasını kolaylaştırmak mümkün olabiliyor. Günümüzde pek çok farklı forma bürünebilen barkod okuyucular sayesinde daha önce yaşanan problemlerin tamamı da ortadan kaldırılmış durumda. Artık barkodlama ve okuma alanında herhangi bir problem yaşanmıyor.

İhtiyaca Yönelik Barkod Okuyucu Modelleri

Tüm firmalar ve satış yapan mağazalar ürünlerinin barkodlarının bulunduğu bölümlere göre farklı modeller arasından seçim yapıyor. Örneğin ilaç satışı yapan eczaneler veya küçük ürünler satan bijuteriler seçimlerini en rahat barkod okuyucu modellerinden biri olan yatay okuyucu çeşitlerinden yana kullanabilir. Bu sayede hızlı bir şekilde barkodların okunması sağlanıyor.

El tipi olarak adlandırılan ve en küçük barkod okuyucularından biri olan modeller ise en yaygın şekilde tercih edilenlerdir. Çünkü bu ürünler aklınıza gelebilecek her türlü ürün üzerindeki barkodların rahatlıkla okunmasını sağlıyor. Büyük ebatlarda sahip veya ağır olan ürünlerin satışını yapan üniteler ise seçimlerini dik okuyucu modellerinden yana kullanabilir.

Bu gönderiyi paylaş


error: İçerikler korunmaktadır!