Blog

Barkod Yazıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Hemen hemen her alanda kullanılan barkodlar günlük hayatımızı kolaylaştırmakta. Barkotlar ürün ve sektör ihtiyacına göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle farklı barkod yazıcıları ortaya çıkmıştır. Barkot yazıcıları etiketleme yöntemine göre tercih edilmelidir.

Örneğin gıda sektöründe genellikle domates, karpuz ve tropikal meyvelerde yapışkan barkod türleri kullanılmaktadır. Bu barkod türleri kullanıldığı alana paralel bir kullanım ömrü göstermektedir. Bu yüzden bu barkotlar kısa ömürlü olup fazla maliyetli olmaz. Böylelikle kullanım alanına göre barkod yazıcı tercih etmemiz hem firma için hem ürünü kullanan müşteri için önemlidir.

Diğer yandan daha uzun ömürlü olan beyaz eşya ya da elektronik cihazlar için daha uzun yıllar dayanabilecek barkot yazıcı kullanmakta önemlidir. Bu barkod türleri termal transfer baskı yöntemini kullanarak ısı, nem, çizilme ve darbelere karşı daha dayanıklıdır.

Tercih Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Tercih edilen barkod yazıcının baskı çözünürlüğü, bilgisayar bağlantı türü, hangi ihtiyaç için alınacağı, hangi ürün için kullanılacağı gibi sübjektif kriterleri göz önüne alırken genel kriterler olan servis ağı, hizmet kalitesi, yedek parça gibi diğer konulara da dikkat edilmesi gerekir.

Bu gönderiyi paylaş


error: İçerikler korunmaktadır!