Blog

Barkod Yazıcıların Kullanım Alanları

Barkod yazıcı modellerinden 3 tanesini tanıtıp kullanım alanlarını daha da geniş bir şekilde anlatacağız.

RFID Barkod Yazıcılar

Rfid etiket türünün basımı için kullanılan etiket yazıcılardır. Akıllı etiket yazımına yardımcı olan RFID yazıcılar sayesinde hatasız etiketlere sahip olacaksınız. Dijital veri kodlamasını sağlayan RFID yazıcılar ile işletme verimliliğini arttıracağınız gibi kusursuz olmakla da dikkat çekeceksiniz.

Kiosk Barkod Yazıcılar

Kioks yazıcıların sektörde diğer adı tank yazıcılardır. Güvenirliği ve sağlamlığı ile dikkat çeken Kiosk yazıcılar, dayanıklılık ve asgari bakım yönünden sınıfı birinci olarak bitirmişlerdir. Zor baskılar için ideal yazıcı tabii ki Kiosk’tur.

OEM Barkod Yazıcılar

Avrupa desteğine kadar bütün özelliklerle donatılmış üstün yazıcılardır.

Barkod yazıcılar genellikle alışveriş yapılan yerlerde (market, süper market, alışveriş merkezi) kullanılmaktadır. Tam miktarı belli olmayan nesneler için önemlidir. Örneğin 3 tane aldığınız portakalın kaç kg tutacağı bilinmediği için bunu anlık olarak hesaplayıp barkot yazıcıdan çıktı alıp, ürünün üzerine yapıştırırlar. Bu tabii ki manav reyonunda geçerli olduğu gibi, kahvaltı reyonunda da geçerlidir (belirli gramajı olmayan peynirler vs.) Barkot yazıcıların önemi tam burada ortaya çıkmaktadır. Çünkü marketin tasarladığı sembolik ücret ile değil aldığınız tam karşılığı olan ücret ile karşı karşıya bırakılmaktasınız. Böylece güvenli alışveriş, güvenli müşteri ikileminin içerisinde yer alarak daha kolay, daha güvenli alışverişler yapabileceksiniz. Size hazır gelmeyen ve kendinizin belirlediği bu bölümlerde aldığınız kadar ödeyecek ve ihtiyaç fazla ürün almaktan kaçabileceksiniz.

Bu gönderiyi paylaş


error: İçerikler korunmaktadır!