Blog

Barkot Yazıcı Nasıl Çalışır?

Ticari hayata kolaylık getiren etiketlerin düzenlenmesi artık firmaların kendi kontrollerinde yapılmaktadır günümüzde. Tüketim araçları hakkında kısa bilgiler içererek hem tüketiciye hem üreticiye kolaylık sağlayan etiketler, barkot yazıcılar sayesinde kolayca düzenlenmekte, bu teknolojik destek imkânıyla artık gerek görüldüğü takdirde kendi tasarımlarını kolayca oluşturabilmektedirler.

Barkot Yazıcı Nerede Bulabilirim?

Barkod yazıcılar, iki değişik etiket baskısını gerçekleştirebilmektedirler. Termal ve direk termal baskı yapabilen barkot yazıcı, ürünlerin raf ömürlerine göre kullanım etiketinizi kolayca oluşturmaktadır. Raf ömrü kısa olan etiketler için termal baskı ile gerçekleştireceğiniz etiketler, ısı aracılığıyla kâğıdın yakılması sonucu siyah yazı olarak çıkmaktadır. Raf ömrü uzun olan etiket tercihlerinde kullanılan direk termal baskı ise barkod yazıcıdan ribbon şeritler aracılığıyla daha dayanıklı bir etiket baskısı meydana getirirler.

Günümüzde başta stok amaçlı olmak üzere, depolama, mağaza ve endüstri sektörlerinde kullanılan barkod yazıcı her geçen gün artan bir taleple her sektörde kullanılmaya başlanmıştır.

Barkod yazıcının yanı sıra barkotlarınızı kayıt sistemine aktarabileceğiniz bir barkod okuyucu cihazına da ihtiyacınız olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş


error: İçerikler korunmaktadır!