Blog

Etiket Çeşitleri

Etiketler birçok çeşide ayrılmıştır. Vellum etiket, metal etiket, florasan etiket, demirbaş etiket vs.
Tek tek etiket çeşitlerini inceleyeceğiz.

Kağıt etiketler: Zaten isminden de anlaşıldığı gibi ana maddesi kağıt olan etiketlerdir. Bu etiketler genellikle plastik torbalara konulan malların üzerine yapıştırılır.

Chromolux etiket: Kuşe kağıtlara göre daha parlak görünüme sahip olan Chromolox etiketler, ribbon baskı sayesinde barkod yazıcısından rahatlıkla çıktı şeklinde alınabilirler.

Destekli etiketler: Termal kağıdın altına ufak PVC yerleştirilmesi ile daha sertleştirilmiş ve daha güvenli etiket cinsidir. Hem mala hem de kendisine zarar gelmesini engeller.

Fastyre etiket: Ribon baskı ile yapılan Fastyre etiketler, kağıt etiket türünün içerisinde yer almaktadır. Yapışkanı çok kuvvetlidir, piyasada kartela etiketi ya da Fastyre lastik etiketi olarak bilinmektedir.

Karton etiket: Piyasada en çok yer kaplayan etiketler arasında yer alır. Kullanım alanları çok geniştir. Tekstilden tutunda ürün bilgi etiketine kadar tüm alanlarda kullanıldığı görülmüştür. Market raf etiketleri ise genellikle karton etiketlerle yapılmaktadır.

Koli etiketleri: Genellikle kuşe ve termal olarak üretilmektedir. Koli boyutuna göre etiket seçimi yapılabilir.

Kumaş Etiketi: Diğer adıyla Avrupa Akmaz denilen ve yukarda anlatılan Fastyre gibi, Saten etikette kullanabilirsiniz.

Kuşe etiket: Kuşe hamuruyla sıvanmış ve zemini düzeltmiş etikettir. Vellum etiketlere göre daha fazla parlaklık gösterir. Etiket yazıcı ve ribon teknolojisi ile üretilir. Hemen hemen piyasadaki tüm mallarda göze çarpan kuşe etiketler, en çok kullanılan etiketlerdir.

Bu gönderiyi paylaş


error: İçerikler korunmaktadır!