Blog

Etiketlerin Faydaları Nelerdir?

Ürün kullanım özelliklerini tüketicilere ulaştırmada kullanılan etiketler, kendi aralarında kullanım sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Etiket çeşitleri arasında, kumaş etiket ve kuşe etiket aşağıda özellikleri ile açıklanmıştır.

Kumaş etiket nerede kullanılır

Kuşe etiket, termal transfer baskı yöntemiyle ribbon baskı olarak üretilir. Kuşe etiket mat ve parlak kuşe olarak iki çeşittir. Kullanım sahası geniş olan bu etiketler, uzun ömürlüdürler. Isı, ışık ve nem ortamlarına orta seviye dayanıklı olan kuşe etiket, kâğıt bazlı olan bu etiket yırtılma hali dışında uzun ömürlüdür.

Diğer bir etiket çeşidi olan kumaş etiket adıyla bilinen etiket ise akmaz etikettir. Tekstil sanayinde kullanılan bu etiket yapışkanlı ve yapışkansız olarak iki türlü yapılmaktadır. Kumaşların yıkama derecelerini gösteren akmaz etiket, naylon, tafta yıkma talimatı olan etiket olarak bilinir. Değişik kalitede ve değişik çeşitleri bulunan kumaş etiket, piyasada geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kumaş etiket, tercih sebebi olarak istenilen ebatta ve istenilen kalitede üretilebilir. Hafif yıkama akmazları altmış dereceden yetmiş dereceye kadar taşlama ve kimyasal yıkamalara da dayanıklıdır.

Bu gönderiyi paylaş


error: İçerikler korunmaktadır!