Blog

İhtiyaca Uygun Etiketler

Her türlü üretim ve tüketim maddesi, içeriğinde yer alan malzemelerin ne olduğunu belirtmek için üzerine yapıştırılmış olan etiketleri ile sınıflandırılmaktadır. Birçok sektörde farklı tarzlarda etiketler kullanılmaktadır. Bu sebeple insanların her ihtiyacına uygun etiketler basılıp kişilerin ihtiyacı giderilebilir.

Bilgisayar, elektronik cihazlar, malzemeler gibi uzun süreli kullanım için üretilmiş olan malzemelere, bunlara uygun tarzda uzun süreli kullanımlar için ideal olan güvenlik etiketi yapıştırılmaktadır. Bu etiketlerin sert yapısı onları rahatlıkla her türlü dış etkenden uzun süre boyunca koruyabilmektedir. Yapısı sayesinde de üzerine yapıştırıldığı malzemenin kimse tarafından daha önce kullanılmadığının da bir göstergesi olmaktadır.

Sektöre göre etiket

Hastanelerde yer alan otomasyon sistemlerinde kullanılan etiketler ise termal etiket yapıştırılmaktadır. Bu etiketler kısa süreli kullanımlar için en uygun etiketler arasında kolayca kendine yer bulmaktadır. Bir süre sonra deforme olması sebebi ile uzun süreli kullanımlarda tercih edilmezler.

Hızlı tüketim maddeleri için gerekli olabilecek etiketler ise termal transfer etikettir. Bunlarında ömrü kısadır, kolay kullanım için idealdirler.

Bu gönderiyi paylaş


error: İçerikler korunmaktadır!