Blog

Kapalı Devre Sistemlerinde Tercih Edilen Etiketler

Etiket, nesnelerin üzerine yapıştırılan birçok yerde kullanım alını olan ürünlerdir. Etiketler Sanayi ve İş yaşamında sıklıkla tercih edilir. Etiketlerin kullanım alanlarına göre çeşitleri bulunmaktadır. Özellikle Elektronik alanında rfid etiket tercih edilmektedir. Rfid etiket En basit şekli ile küçük bir silikon çip üzerindeki entegre bir devrenin, esnek bir antene iliştirilmesi ile etiket formuna sokulabilir. Entegre devre, veri depolama ve kayıt kapasitesi barındırır. Özel bir okuyucu bu etikete bir sinyal yollar. Etiket yollanan sinyalin bir bölümünü RF enerji tüketimi için kullanır, geri kalanını ise hafızasındaki veriyi okuyucuya yollamak üzere tekrar yansıtır

Sanayi Ve İş Yaşamına Yardımcı Ürünler

Sanayi alanların tercih yapılan vellum etiket ise Hamur Kağıdın yazıcılarda iyi sonuç vermesi için baskı yüzü yüksek oranda düzeltilmiş ve zemin pürüzsüz hale getirilmiştir bir etiket türüdür.

İş, okul ve Sanayi alanında tercihi yapılan etiket türlerinin en bilineni ise Kuşe etikettir. Kuşe etiket Zemini düzeltilmiş üzerine kuşe hamuru sıvanmış kağıttan üretilen etiket türüdür. Kullanım alanı genellikle marka, kurumsal ve ürün etiketidir.

Bu gönderiyi paylaş


error: İçerikler korunmaktadır!