Blog

Etiketin Firmalara Sağladığı Yarar

Dünya genelinde bir ürünün satılabilmesi için yerine getirilmesi gereken şartlardan birisi ambalaj etiketleme olmuştur. Uygun ambalajlanan ve etiketlenen ürünler ürünün daha fazla satılmasına olanak ta sağlayabilmektedir. Dünya genelinde büyük pazarlara sahip olan firmaların taşıdıkları ve yaptıkları konseptte budur.

Dünya pazarında farklı olanlarda hizmet sunan firmaların ürünlerinin tanıtımı ya da satılması için kullandıkları etiket türleri çok farklıdır. Etiketin toplumsal olarak önemi de vardır, bunun nedeni ise Yasalarca, malların üzerine etiket konarak, tüketicilere mala ilişkin doğru bilgiler verilmesi sağlanır. Bu sebeple etiket ürünün Pazar bulması için çok önem arz etmektedir.

Piyasalarda Kuşe Etiket Bereketi

Piyasalarda yaygın olarak kullanılan ve satışa sunulan etiket çeşitleri ise kullanılan ürünün durumuna göre değişim gösterir. Etiketler genelde kuşe olur ancak bunun dışında Şeffaf, Metalize, polietilen, Şeffaf Termal gibi türleri bulunmaktadır. Piyasalarda çok kez tercih edilen kuşe etiket boya emişi yüksek, fiyat olarak diğer kâğıt çeşitlerine göre daha uygun, sıcak ve soğuk havada tutunabilen bir yapıya sahiptir bu sebeple firmaların genel tercihi kuşe olmuştur.

Bu gönderiyi paylaş


error: İçerikler korunmaktadır!