Blog

Etiketlerin Sanayi Alanında Yeri

İş, sanayi, üretim ve eğitim gibi birçok alanlar da işimizi kolaylaştıran bir tarafı kuşe, selefonlu ya da mat olma özelliği taşıyan ürünlere etiket denir. Etiket Kullanım alanları dikkate alındığında birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar kullanım alanlarına göre talep görür.

Önemli olan yapıştırılan etiketin ısı ve ışık olması durumunda ürünün bozulmamasıdır. Opak polietilen etiket esnek yapıya sahip bir ürün olması sebebiyle kozmetik ve kimya sektöründe ki firmalar tarafından talep görmektedir. Polipropilen etiket ise ambalajlarda tekstil ve gıda ürünlerinde yaygın olarak kullanılır.

Etiketleme İle İlgili Kararlar

Etiket ve Paketleme ile ilgili bakanlığa bağlı olarak kesin olarak yapıştırılması gerekir. Farma etiket ise çok hassa ve düşük gramajlı bir etiket çeşididir. Kullanım alanı olarak ta en çok ilaç firmaları tarafından kullanılır.  Kuşe ve mat yapı da olma özelliğine sahip etiketler, barkotlu olarak ta yapılabilmektedir. Chromolox etiket ise diğerlerine göre parlak ve kullanım alanı yaygın etiket çeşididir.

Etiket üretiminde birçok renk ve çeşit bulunmaktadır. Büyük seri üretim yapan işletmelerde etiketleme bölümü bulunmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş


error: İçerikler korunmaktadır!